depression and anxiety (سوال 240)

سلام وقت بخیر.
ممنونم بابت آگاهی هاو زحماتتون
دختر ۲۴ ساله هستم. فرزند آخر خانواده‌. مدت ۲ سال با شخصی نامزد بودم و بنا به دلایلی ازهم جدا شدیم. نحوه جداییمون خیلی بد بود طوری که من از سمت مادرشون کتک خوردم‌،مراسم عقد بهم خورد و من دچار پنیک عصبی شدم. حدود ۷ ماه از جداییمون میگذره اما نتونستم خوب کنار بیام. کار میکنم به زندگیم ادامه میدم درس میخونم اما مدام فکر میکنم که ی روزی دوباره باهم زندگی میکنیم. در صورتی که تمام دلایل منطقی نشون میده ک برگشتی در کار نخواهد بود. من با نامزدم رابطه داشتم. و الان ک خواستگار برام میاد یا پیشنهادی بهم میدن هیچ جوره نمیتونم بپذیرم که مرد دیگه ای رو قبول کنم یا بتونم باهاش زندگی کنم. گاهی دچار توهم میشم ک نامزد قبلیم پیشمه و بشدت بهم میریزم. مدام کتاب میخونم. سعی دارم به خود قبلیم برگردم تا حدی موفق بودم اما این فکرها منو بهم میریزه و حس میکنم ی چیزی تو زندگیم کمه. و تا مساله ناراحت کننده ای پیش میاد بازم حمله عصبی بهم دست میده ممنون میشم راهنماییم کنید

despression and anxiety
پاسخ سوال 240

با سلام خدمت شما
بارها گفتم و الان هم میگم این مسائل و چالش ها در زندگی فرد چیزی نیست که خود اون فرد به تنهایی و با کتاب خوندن تنها بتونه حلش کنه.(چون تکنیکش رو بلد نیست)
شما الان دارای depression and anxiety برای اتمام اون رابطه و آسیب های زیادی که در حین رابطه وجود داشته ( کتک کاری و این موارد) و بعد قطع ناگهانی ارتباط عاطفی با نامزد که این هم یک آسیب دیگه و همه اینها روی هم اضطراب و افسردگی رو تشدید کرده تا جایی که بعد از 7 ماه هنوز واقعیت رو نپذیرفتید و زمانی که با پذیرش واقعیت روبه رو میشید حالتون بد میشه( حملات پنیک).
حالا خودت عزیز من بهم بگو این مشکلات که کاملا حق داری بعد از این بحرانی که شما تجربه کردی در شما بروز کنه ولیییی به تنهایی و با 5 تا کتاب خوندن و یا اصلا 10 تا کتاب خوندن برطرف نمیییشه.
شما حتما برای حال مشکلات تا مزمن نشده باید به یک متخصص حرفه ایی مراجعه کنید و چند جلسه Signs and symptoms هاتو باهاش مطرح کنی و اون چند جلسه شما رو روی مسیر Treatment line ببره.
در هر جایی که زندگی میکنی لطفا برو تحقیق کن و یک روانشناس خوب رو برای خودت پیدا کن ( روانشناسی که بتونی باهاش ارتباط برقرار کنی و متخصص و حرفه ایی هم باشه). و این لطف رو در حق خودت بکن که بیشتر از این علایم در شما مزمن نشه.
درست مثل یک Patient( بیماری)که چندتا از عضو بدنش دچار مشکلاتی شده. این فرد میتونه بگه حالا خودم با کتاب خوندن و یا چندتا مسکن و این طور کارها خودمو درمان می کنم . مسلما خیر و اولین اقدامش مراجعه است.
روح و روان که بسیار مهم تر و جای خود دارد.
نکته بسیار مهم تر تا درمان کامل این نشانه ها و علایم به هیچ وجهه وارد رابطه جدید نشید( بیشتر افراد به خاطر فشاری و رنجی که از درون تحمل می کنند و یا فشار اطرافیان نزدیک مثل خانواده می خوان فورا رابطه دیگه ایی رو تشکیل بدهند و یا ازدواج کنند که بررگترین اشتباه رو در حق خودشون مرتکب شدند.)

تندرست و شاد باشید.

https://t.me/centermz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید


You cannot copy content of this page