مشکل ارتباط با جنس مخالف ( سوال 301)

با سلام

پسری هستم 31 ساله. مهندس مکانیک و دارای کار آزاد. فرزند آخر خانواده هستم و 4 خواهر و 1 برادر بزرگتر از خودم دارم.
در حال حاضر من و یکی از خواهرهایم همراه با پدر و مادرم باهم زندگی می کنیم و بقیه برای خود مستقل شده اند.
مشکلی که همواره من داشته ام در ارتباط هایم بوده به خصوص در ارتباط با جنس مخالف.
من همیشه در زندگیم تنها بودم و هیچ وقت نتوانستم با دخترهای مورد علاقه ام ارتباط برقرار کنم. همیشه فکر می کردم دارای چهره زشتی هستم و مورد پسند دخترها نیستم. با اینکه قدی دارای 190 و وزن 90 کیلو دارم.
اما هیچ وقت از خودم راضی نبودم. در حال حاضر دچار افسردگی زیاد هستم و بسیار تنها هستم. حتی در کارم هم موفق نبودم. نمیدونم باید چیکار کنم. از شما بسیار ممنون میشم اگر به من کمک کنید که باید چیکار کنم.

مشکل ارتباز با جنس مخالف
پاسخ سوال 301

سلام و احترام خدمتان
متشکرم از اعتماد شما به کانال و مطرح کردن سوالتون
مشکل مهمتری که علاوه بر دیپرشن شما دارید،وسواس فکری و باورهای کمال گرایانه نیز هست.
وسواس و افسردگی دو عامل مهمی هستند که اگر ما زود به وجودشون در خودمون پی نبریم و به درمان نپردازیم برای ما ایجاد مشکلاتی زیادی را خواهند کرد.
اینکه من باید بهترین باشم. اینکه من باید خیلی خوب باشم تا بقیه با من حرف بزنند. اینکه من باید بازیگر هالیوود باشم تا مورد پسند دخترها باشم و خیییییلی از باورهای دیگه از ویژگی های کمال گرایی و وسواس است و خود وسواس بستر بسیییییار مناسبی برای افسردگی مزمن در ماست.
وقتی خودت اعتراف می کنی با وجود نداشتن مشکلی در ظاهر ولی هیچوقت نتونستی خودتو قبول داشته باشی و به خاطر باورها و افکار معیوبی که همیشه همراه خودت داشتی خیلی از موقعیت های زندگی رو چه کار، چه ارتباط با دخترهای مورد علاقت، چه ارتباط با اشخاص مهم دیگه رو از دست دادی و این باعث شده عزت نفس و اعتماد به نفست صدمه و لطمه خیلی زیادی ببینه و تعجب برانگیزتر برای من اینه که وقتی ما خودمون آگاه هستیم که یک چیزی در روند زندگی ما خوب کار نمی کنه و باعث اینهمه عقب ماندن در زمینه های مهم زندگیمون میشه چرا هیچ وقت اقدامی عملی و جدی برای درمانش نمی کنیم. من نمی دونم آیا شما تا به حال به متخصص روانشناس و روانپزشک مراجعه داشتی یا خیر؟؟؟ شما 31 سالته….. نمیتونی با این میزان از افسردگی و داشتن دید سیاه نسبت به خودت موفق در زمینه های مختلف عمل کنی. موفقیت نه به ظاهر بستگی داره، نه به تیپ ، نه به چشمهای آبی داشتن و بینی کوچیک، موفقیت و ارزشمندی فقط به شیشه های عینکی که به چشممون زدیم بستگی داره و اگه فردی همه این ویژگی ها رو داشته باشه ولی شیشه های عینک نگاهش، تیره و تاریک باشه نمیتونه قدمی برداره و شما چون همیشه فکر می کنی بدی، خوب نیستی، کافی نیستی، اگر هم وارد رابطه بشی خیلی زود خودت رابطه رو بهم میزنی و اینقدر ناپخته در رابطه هات عمل می کنی که اون رابطه اصلا دوامی نداشته باشه …چون معتقدی و باااااااور داری که انسان ارزشمندی نیستی.
تنهااااااا راهش فقط جلسات مشاوره با یک متخصص ماهر هست.
هم جلسات تراپی و هم دارو دارمانی

وجود شما بسیار ارزشمند هست اما زمانی که خودتون به این باور برسید
با وجود افسردگی و وسواس شما دست به هیچ اقدام مهمی برای پیشرفت و تغییر در زندگیتون نمیزنید.
امیدوارم در هر جایی که هستید خیلی زود و در اولین فرصت به یک متخصص ماهر مراجعه کنید

تندرست و شاد باشید.
https://t.me/centermz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید


You cannot copy content of this page