حساسیت زیاد به چهره و اندام خودم (سوال 326)

سلام و احترام

خانم دکتر من مدت زیادی هست عضو کانال شما هستم و واقعا تشکر میکنم بابت خدمات کانال
دختری هستم 35 ساله و جزء اعضای هیئت مدیره یک کارخانه هستم. مجرد و دو تا ارشد mbaو مدیریت دارم. فرزند ارشد و دو برادر و یک خواهر دارم که همگی از من کوچکترند.
خانم دکتر عزیز من خدا رو شکر هیچ چیزی توی زندگی کم ندارم ولی مشکل اساسی که دارم و روز به روز هم بدتر میشود حساسیتی که به چهره خودم پیدا کردم. مدام چهره و اندامم را دارم زیر تیغ جراحی میبرم و خودم میدونم این خیلی برای من آسیب زاست. هر بار میگم این آخرین باره ولی بازهم احساس رضایت نمیکنم آخرین پزشک زیبایی به من گفت که باید به روانشناس مراجعه کنم و باهاش صحبت کنم میخواستم بدونم آیا از دید شما من چه مشکلی دارم و چطوری باید برای رفعش اقدام کنم.
متشکرم از شما

حساسیت زیاد به چهره و اندام خودم
پاسخ سوال 326

سلام و وقت بخیر
بله شما مشکل داری و مشکلتون هم یک مشکل مهم است که حتما باید هر چه زودتر به داد خودتون برسید.
مشکل شما ریشش اضطرابه. شما از اضطراب زیاده که مدام داری به چهرت و اندامت رو تغییر میدی. اینکه مدام شما میری ظاهرت رو تغییر میدی یعنی بعد از این همه عمل جراحی احتمالا هنوز فکر میکنید زشت هستید و به اون نتیجه دلخواه نرسیدید و یا اینکه از این بهتر هم میتونه باشه و مشکل از این دکترهای زیبایی هست که نمیتونن ظاهر دلخواه شما رو براتون درست کنند.
باید بگم عزیزم شما از عزت نفس پایین و دوست نداشتن خودت عمیقا در رنج هستی. عمل زیبایی به نوبه خودش مشکلی نیست اما اینکه این عمل های زیبایی رو چگونه و هر چند بار و در کدام قسمت های بدن استفاده بشه مسئله اصلیه!!!
شما وسواس روی چهره خودت داری. البته برای تشخیص دقیق مشکل شما نیاز به یک ارزیابی دقیق هست، اینکه من بدونم خلق شما در اکثر مواقع چطوریه؟ غمگینه،شاد. معمولیه. و یا دوابط اجتماعی شما چطوریه؟ روابط عاطفی شما چطوریه؟ اصلا چرا فکر میکنی اینقدر نیاز به عمل جراحی داری و چرا چیزی که هستی راضیت نمیکنه؟ و کلی سوال مهم دیگه……
به هر حال درمان این اختلال توسط متخصص روانشناسی بالینی صورت می گیره. در درمان روی عزت نفس، باورهای ناکارامد و طرحواره های شما که در گذشته شکل گرفته اند و همچنین باااااید حتمااااا روی ریشه آن کار بشه. علاوه بر آن دارودرمانی نیز که توسط روانپزشک صورت می گیرد کمک کننده خواهد بود.
و در آخر یک چیز مهم رو که صادقانه باید به شما بگم این هست که حتما برای رفع مشکل خودت به یک متخصص ماهر اقدام جدی کنید چون این عمل های جراحی زیادی که شما انجام میدی برای شما خطرناک هست و حتی ممکن است به قیمت آسیب به جان شما برایتان تمام شود.

تندرست و شاد باشید

https://t.me/centermz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید


You cannot copy content of this page