ادامه رابطه یکطرفه به امید ازدواج (سوال 334)

سلام خانم دکتر عزیز
واقعا تشکر می کنم از مطالبی که در کنال میزارید.
من یک سوال کلی داشتم. من خودم 35 سالم هست و مدت 3 سال هست با آقایی آشنا هستم. ایشون همه جوره من رو حمایت می کنه. ولی فقط اشکالش اینه که قصد ازدواج نداره. از اول هم این موضوع رو به من گفت و هر زمان هم من در مورد ازدواج صحبت می کنم طفره میره و جواب درستی نمی ده.ولی من قصد ازدواج دارم. ایشون من رو خیلی دوست داره.سوال من به صورت کلی این است که آیا این آقا بعد از مدتی ممکنه از نظرش برگرده و با من ازدواج کنه. چون من موقعیتهای ازدواجم رو دارم از دست میدم و از طرفی قصد ازدواج دارم و ایشون رو هم خیلی دوست دارم.بسیار ممنون میشم راهنمایی کنید.

ادامه رابطه یک طرفه به امید ازدواج
پاسخ سوال 334

با سلام و احترام
در واقع می توان این سوال رو به این شکل پاسخ داد. اگر در رابطه ایی که هستید و طرف مقابل شما بيان كرد كه با وجود علاقه اي كه به شما داره اما قصد ازدواج نداره.
تنهااا در صورتي در اين رابطه باید بمونید كه شما هم قصد يك دوستي يا رابطه اي باز و بدون هدف ازدواج رو دااريد و هدف شما هم ازدواج نيست،اين رابطه صرفا می شود رابطه اي رمانتيك ، و بیشتر از این روی این رابطه حسابی باز نكنيد.
و لطفا بيهوده به دنبال برنامه ريزي براي ترغيب این فرد به ازدواج نباشید. چون 3 سال می گذره و ایشون اینطور که من از سوال شما متوجه شدم هیچ چیز خاصی رو مطرح نکرده و این انتظار فقط به شما آسیب میزنه.
حالا ممکنه این وسط در مواردي شنيده باشيد چنين مردهایی بالاخره ازدواج میکنن و یا چنین رابطه هايي بالاخره به ازدواج ختم میشه،اما آيا شما مي خواین زمان و عمر خودتون رو در در یک انتظاری که ساخته و پرداخته ذهن شماست صرف کنید؟؟؟؟؟،سعي كنيد واقع بينانه فکر کنید..شما دو نفر دو تا هدف متفاوت و دیدگاه متفاوت از رابطه دارید و دوتا هدف متفاوت هیچ وقت به یک هدف مشترک ختم نمیشه و اینجا شما حتما حتما آسیب زیادی می بینید. مستقیما با این فرد هدف خود از رابطه رو مطرح کنید و اگر طرف مقابل شما هدف مشترکی مثل شما نداشت با خودتون صادق باشید و اگر فکر می کنید ترک این رابطه براتون سخت هست و نمی تونید جدا بشید در این راه از یک متخصص کمک بگیرید. یا خودتون به تنهایی با استفاده از رویکرد رفتار درمانی دیالیکتیک از تکنیک های تحمل پریشانی که شامل توجه برگردانی، تنش زدایی و آرامش بخشی هست است استفاده کنید تا بتونید مهارتهای مقابله ایی سالم و کارآمدتری پیدا کنید.
تندرست و شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید


You cannot copy content of this page